Paklausinėjome psichologų, taip pat savo draugų, apie tai, kokios frazės jiems buvo pačios nemaloniausios, žeidžiančios, griaunančios santykius su partneriu. Kai kurios frazės buvo būdingos tik pavieniams apklaustiesiems, o kai kurie „griaunamieji“ žodžiai ar frazės buvo universalesni. Pateiksime jų tipologiją.

Frazės, užverčiančios ant partnerio kaltės naštą: „Tu vėl neišsivalei kojų koridoriuje!“, „Tu vėl pavėlavai į darbą!“, „Tu kaip visada nenupirkai produktų!“ Atkreipkite dėmesį į tai, kad, skirtingai nuo konstruktyvios kritikos, skirtos gerinti situaciją ir santykius su partneriu, šie pasakymai skamba kaip „bausmė“ - svarbiausias jų tikslas yra perkelti kaltę. Neatsitiktinai tokiose frazėse gausu apibendrinimų; „vėl“, „kaip visada“.

Žodžiai, sukeliantys žmogui didžiulį gėdos jausmą: „Kaip tu taip galėjai padaryti!“, „Tik neatsakingas žmogus taip galėjo pasielgti!“ (Provokuojama - tikimasi atsako: „Ir išties koks esu niekšas“, „Esu nevertas bendrauti su šiuo žmogumi“).

Žodžiai, įžeidžiantys partnerio tautybę: „Na, suprantama, pas jus, xxxx, taip priimta...“ (su panieka).

Žodžiai, įžeidžiantys partnerio šeimą ir giminę: „Tu tokia pat nevala, kaip ir tavo motina!“

Žodžiai, žeminantys moterišką/vyrišką savigarbą: „Pamanykit, koks vyras atsirado!“, „Kas gi į tave tokią storą žiūrės!“

Žodžiai, pabrėžiantys partnerio beteisiškumą, silpnąsias puses: „Kas gi tu toks/tokia! Tai apskritai mano tėvų butas!“, „Tu net marškinių man išlyginti nesugebi!“

Žodžiai, kurie interpretuoja, nusako vidinį partnerio gyvenimą: „Tu tik ir galvoji apie naudą sau!“, „Tu mane specialiai skaudini!“

Žodžiai, kurie pabrėžia nenorą patenkinti partnerio poreikių: „Ir tu galvoji, kad noriu sekso su tavimi?“, „O aš nenoriu su tavimi aiškintis santykių!“

Frazės, nuvertinančios partnerio vertę, reikalingumą: „Lygiai taip pat galiu gyventi ir be tavęs!“ „Aš tavęs niekad nemylėjau, gyvenau su tavimi iš gailesčio ir dėl vaikų!“

Frazės-veiksmai, žyminčios partnerio ignoravimą, atstūmimą, santykių nutraukimą: „Aš su tavim tokiu nei kalbėtis nenoriu!“, „Nenoriu tavęs daugiau matyti!“, „Dabar eik miegoti kitame kambaryje!“

Tikimės, kad šį sąrašą naudosite ne savo karo arsenalui sustiprinti, o suvokti, kaip, sąmoningai ir nesąmoningai, puolate partnerį, ir todėl jūsų santykiams iškyla grėsmė. Jei pastebėsite kažką iš šio arsenalo savo partnerio pasakymuose, neskubėkite piktdžiugiškai jam apie tai pranešti - tokiu būdu galite patys nepastebėdami užsipulti jį.

Kalbant apie silpnąsias partnerio puses, svarbiausia taisyklė - pirmam prisipažinti apie savo „komunikacijos nuodėmes“.

Bus daugiau.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (146)