Kaip teigia Londono Ekonomikos ir politinių mokslų mokyklos (angl. London School of Economics and Political Science) evoliucijos psichologijos tyrinėtojas Satoshi Kanazawa, žmonės yra konservatyvūs, daugiausiai domisi šeima ir draugais. Pasak jo, taip lėmė evoliucija.

Būti liberaliam, t.y. domėtis neapibrėžtu skaičiumi genetiškai neartimų žmonių, su kuriais iki šiol nebuvo bendrauta, pasak mokslininko, yra „evoliucijos naujovė“ (angl. evolutionarily novel). Tokie žmonės, pasak tyrėjo, turėtų būti protingesni.

S. Kanazawos teiginius pagrindžia JAV Nacionalinės paauglių sveikatos studijos (angl. National Longitudinal Study of Adolescent Health) rezultatai, rodantys, kad asmenų, save laikančių „labai liberaliais“, IQ vidurkis siekia 106 taškus, rašoma upi.com.

Tuo metu „labai konservatyvių“ jaunuolių IQ vidurkis sudarė 95 taškus. „Visiškai nereligingų“ jaunuolių IQ vidurkis sudarė 103 taškus, o „labai religingų“ – 97. Atitinkamas paauglių seksualinis gyvenimas taip pat koreliavo su IQ testo rezultatais. Tyrimo rezultatai publikuojami žurnale „Social Psychology Quarterly“.

Jau anksčiau rašyta, jog intelekto dydis lemia sveikatą, taip pat, jog protingi žmonės potencialiai gali gyventi ilgiau. Yra teorijų, jog protingumą nulemia tam tikros fiziologinės mūsų savybės, egzistuoja tyrimų, kuriais bandoma nustatyti bent pavienes žmogaus intelektą lemiančias priežastis, tokias kaip vaiko tėvų amžius, tačiau vienareikšmiško atsakymo į klausimą, ar intelektas įgimtas, ar įgyjamas, kol kas dar nėra pateikęs niekas.