Tačiau niekas negali paneigti, kad gandais ir šiurpiomis legendomis apipintų vietų, šimtmečius skaičiuojančių dvarų ir nejaukių požemių turime ir mes. Tad kodėl gi neišsiruošus į vienos dienos/nakties išvyką ir nesurengus sau ir draugams akistatos su didžiausiomis savo baimėmis?

Beržėnų dvaro paslaptys

Rengiant spaudai žinyną „153 įdomiausi Lietuvos dvarai“, fotografas Vytautas Kandrotas aplankė ir nuotraukose užfiksavo beveik 500 Lietuvos dvarviečių ir padarė daugiau nei 8000 jų fotografijų. Paklaustas ar neteko nuotraukose pastebėti keistų reiškinių ar išplaukusių siluetų, fotografas sakė dažnai fotografuojantis naktimis, tačiau jo objektyvo šmėklos, ko gero, vengia.

Vis dėlto V. Kandrotas pripažįsta - pajusti nejaukų šaltuką bei girdėti keistų garsų yra tekę ne kartą. Jo manymu, labai tikėtina, kad senuose pastatuose gali vaidentis, nes jie tiesiog alsuoja žmonių istorijomis ir gyvenimais.

Pasak fotografo, ieškantys stipresnių įspūdžių arba tiesiog „kolekcionuojantys“ virpuliukus, nubėgančius per nugarą, turėtų į savo kelionių maršrutą įtraukti Kelmės rajone, Beržėnų kaime esantį dvarą.

Prieš dešimtmetį pradėti dvaro rekonstravimo darbai taip ir nebuvo pabaigti dėl lėšų stygiaus, tad Beržėnų dvaras, tapęs namu-vaiduokliu vilioja pamėkliškai mojuojančiais pastoliais ant dvaro bokšto, apleistu parku ir užkaltais langais. Atsiranda vis daugiau žmonių mačiusių ar girdėjusių dvare kažką, ką sunku paaiškinti.

O čia dar ir vietiniai kaimo žmonės pila žibalo į ugnį pasakodami, kad buvęs Beržėnų dvaro šeimininkas Stanislovas Gorskis kadaise turėjęs raštą, kuriame buvo surašytos raganų, nuteistų sudeginimui ant Biržės kalno, pavardės. Kalbama, kad raganų vėlės iki šiolei klaidžioja apylinkėse.

Verkių dvaro tragedija

Sostinės gyventojai, Verkių parką dažnai renkasi kaip jaukią vietą pasivaikščiojimams su vaikais ar savaitgalio pasivažinėjimams dviračiais. Tačiau ne visi žino, kad sename Verkių dvaro pastate, kur įkurtas Botanikos instituto doktorantų viešbutis ir Pavilnių bei Verkių regioninių parkų direkcija, vaidenasi.

Teigiama, kad pomirtinio pasaulio pasirodymai ypač suaktyvėjo po 2001 metų, kuomet viešbutyje žuvo jauna moteris. Į Botanikos instituto doktorantų viešbučio kambarį policijos pareigūnus iškvietęs mokslų daktaras teigė, kad jo viešnia nusišovė iš jo legaliai laikyto medžioklinio karabino. Moters mirtis tebeliko paslaptimi, o žmonės šnabždasi, kad jos vėlė iki šiolei neranda vietos ir blaškosi Verkių dvare.

Kalbama, kad čia nei iš šio, nei iš to užsidarydavo ar atsidarydavo durys, nors langai uždaryti ir skersvėjo nėra, pasigirsdavo keistų garsų. Pasak liudininkų naktimis patalpose girdėdavosi šnabždesiai ir žingsniai, stumdomų baldų garsai. Kažką vaikštant naktimis po užrakintas patalpas yra ne kartą užfiksavusi ir jose įrengta signalizacija. Tačiau atvažiavusi apsaugos tarnyba įsilaužimo pėdsakų nerasdavo.

Tiesa, pastaruoju metu tokių keistenybių pasitaiko mažiau. Kalbama, kad šmėklos nurimę ir Verkių architektūrinio ansamblio lankytojų ar ten dirbančių žmonių nebegąsdina.

Paslaptingų žingsnių - į Pakruojo dvarą

Besivaidenančių dvarų kategorijai galėtų būti priskirtas ir Pakruojo dvaras, kažkada valdytas barono von der Ropo. Neveltui turtais ir baisiais poelgiais garsėjęs turtuolis buvo pramintas Hermanu Žiauriuoju. Jo dvare buvo žiauriai nuplakti ir nužudyti dešimtys baudžiauninkų.

Tiesa, šiurpios mirtys nesibaigė nei it pasibaigus baronų valdymo erai. Sovietmečiu čia užsimušė nuo laiptų nukritęs vaikinas, o rūsyje pasikorė ilgus metus dvare dirbęs kūrikas. Nuo tų laikų rūmuose dažnai girdimi keisti žingsniai, savaime užgęsta ir užsidega lempos, atsidarinėja langai.

Romantikai vaiduokliai Siesikų pilyje

Ieškantiems nebaisių, o net romantiškų vaiduoklių, turėtų patikti Siesikų pilis. Šią vietą gaubia romantiškas padavimas. Anot pasakojimo prieš daugelį metų vieno iš Daumantų kunigaikščių jaunoji žmona pamilusi riterį iš svetimos šalies. Naktimis ji išsprukdavusi iš pilies ir skubėdavusi į slaptus pasimatymus ant Siesikų ežero kranto.

Sužinojęs apie išdavystę kunigaikštis taip įpykęs, kad savo žmonai paskelbęs negailestingą nuosprendį - užmūryti ją pilies bokšte. Vietiniai gyventojai sako, kad dar ir dabar naktimis galima išvysti kunigaikštienę, einančią prie ežero, kur jos lau­kia mylimasis. Ar pamatysite kunigaikštienę – sėkmės reikalas, tačiau vis tiek padavimais apipinta Siesikų pilis kaip magnetas traukia turistus.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)